باشگاه چلسی در نظر دارد تا ورزشگاه جدیدی را برای هواداران خود مهیا کند .

 

به گزارش چلسی نیوز / ورزشگاه فعلی چلسی یعنی استمفورد بریج نهمین ورزشگاه لیگ برتر انگلستان است که برای باشگاهی به مانند چلسی بسیار کوچک است و به همین دلیل آن ها سخت به دنبال به روز کردن ورزشگاه کنونی خود هستند و می خواهند در مسیر پروزه rule the world of football ( حکومت بر جهان فوتبال ) قدم بردارند . این کار می تواند در پیشرفت این باشگاه تاثیر زیادی داشته باشد به خصوص که اکنون چلسی با کونته بر فراز لیگ برتر در حال پرواز است !

 

سازه کنونی :

 

استمفورد بریج اکنون یک از 100 ورزشگاه بزرگ جهان است اما فقط همین . بریج در مقایسه با ورزشگاه هایی به مانند نیوکمپ با ظرفیت : 99354 صندلی یعنی بیش از دوبرابر زمین چمن استمفورد بریج جایگاه  برای تماشاگران دارد ، حرفی برای گفتن ندارد .

اما یک مشکل بزرگ در کار است ، بله ، فرپلی مالی یا ( FFP ) که طبق آن هزینه کرد باشگاه نباید از درآمد و سودش بالاتر باشد . پس چلسی باید دنبال راه حلی باشد تا بدون تخطی از این قانون ورزشگاه خود را تکمیل کند .

 

 

 

ورزشگاه جدید :

 

در نوابر 2015 چلسی رسما از طرح خود برای باز سازی ورزشگاهش رونمایی کرد که طی آن ظرفیت استادیوم از 41600 نفر به  60 000 نفر افزایش خواهد یافت به علاوه ورزشگاه جدید دارای یک موزه و فروشگاه جدید نیز خواهد بود . اگر همه چیز طبق این برنامه پیش برود چلسی می تواند در فصل 2020/2021 وارد استادیوم جدید خود شود .

 

 

 

هزینه این پروژه :

 

شنیده ها حاکیست که تکمیل این پروژه بیش از 600 میلیون یورو هزینه در بر خواهد داشت که مبلغ بسیار سنگینی است . باز سازی قبلی استمفورد بریج در سال 1970 باعث ورشکستگی این باشگاه شد اما با توجه به ثروت مالک روسی چلسی به نظر نمی رسد مشکلی در این امر وجود داشته باشد .

 

طراحی صندلی ها :

 

باشگاه طراحی خاصی را برای صندلی های ورزشگاه جدید در نظر دارد و زیبایی  خاصی در چینش آن ها به وجود می آورد . همچنین در خصوص نگرانی برخی هواداران که صندلی خاصی را در بازی های خانگی چلسی انتخاب کنند و تا پایان فصل همان صندلی را داشته باشند باشگاه وعده داده است که سیستم الکترونیکی در این خصوص تدارک دیده است تا هواداران هر صندلی را که می خواهند تا انتهای فصل در اختیار داشته باشند .

 

 

 

در طول ساخت و ساز چلسی کجا بازی خواهد کرد ؟


طبق اعلام باشگاه بازسازی از فصل بعد یعنی 2017/2018 آغاز خواهد شد و چلسی در صورت موافقت شورای برنامه ریزی لیگ برتر انگلستان ، بازی های خود را تا سال 2021 که ورزشگاه جدید به بهره برداری می رسد در استادیوم ومبلی برگزار می کند اما چون ومبلی ورزشگاه ملی است و در سال بیش از 37 رویداد ملی در آن برگزار می شود هواداران چلسی حق پر کردن تمام 90 000 صندلی این استادیوم را ندارند و تماشاگران چلسی و تیم میزبان تنها می توانند  50 000 صندلی از این ورزشگاه را اشغال کنند .

 

 نویسنده : میلاد محمودزاده