چلسی-تاتنهام

هفته : سیزدهم

تاریخ بازی : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵

ساعت : ۲۱ به وقت تهران

ورزشگاه :استمفورد بریج

داور:مایکل الیور

پخش زنده داخلی: دارد(شبکه ورزش)

 

 

 

چلسی نیوز-هفته سیزدهم لیگ جزیره مصادف شده با یکی از دربی های مهم انگلستان .
نبرد چلسی-تاتنهام همیشه مملو از تنش ها بوده است.در فصل پیش این دشمنی ها و تنش ها به اوج خود رسید.جایی که چلسی توانست با متوقف کردن تاتنهام در استمفورد بریج شانس تاتنهام برای قهرمانی جزیره را به صفر برساند و جام قهرمانی را تقدیم لستر سیتی کند.آیا تاتنهام انتقام خواهد گرفت و چلسی را از صدر جدول پایین خواهد کشید؟

اکنون به بررسی شرایط دو تیم میپردازیم.

 

تاتنهام :

تیم مائوریتسیو پوچتینو تا به اینجای کار تنها تیم بدون شکست لیگ جزیره بوده است.آنها ۶ پیروزی داشته اند و ۶ مساوی.آنها با ۲۴ امتیاز در رتبه پنجم حضور دارند و با پیروزی در بازی روز شنبه میتوانند گام بسیار بلندی برای نزدیک شدن به صدر جدول بردارند.اما آنها کار بسیار دشواری در استمفورد بریج مقابل آماده ترین تیم این ماه های جزیره( و شاید اروپا) دارند.
آنها در شرایطی به مصاف این دیدار میروند که نسبت به همشهری خود زمان کمتری برای استراحت و ریکاوری داشته اند.آنها روز چهار شنبه در لیگ قهرمانان بازی کرده اند آنهم در خاک فرانسه.
قوهای سپید در این روزها شرایط ایده آلی ندارند.آنها در EFL Cup در زمین لیورپول حذف شدند و در لیگ قهرمانان نیز با شکست مقابل موناکو در روز چهار شنبه عملا شانسشان برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان را از دست دادند.تاتنهام تقریبا در دو ماه گذشته فقط یک پیروزی در کل رقابتها داشته که آنهم به پیروزی دیرهنگام ۳-۲ مقابل وستهام در هفته گذشته برمیگردد.آنها علاوه بر این مشکلات روحی-روانی و خستگی با غیبت چند مهره کلیدی به رویارویی تیم قدرتمند آنتونیو کنته میروند.
آنها دنی رُز ،توبی آلدروایرلد و اریک لاملا را به دلایل مختلف به همراه ندارند و این میتواند تا میزان زیادی قدرت تاتنهام را بخصوص در خط دفاعی کاهش دهد.اما تیم پوچتینو کمترین میزان گل خورده(۸ گل) را تا هفته دوازدهم داشته و میتواند با اتکا بر این خصیصه چلسی را به دردسر بیندازد.هر چند آنها در فاز حمله نیز بازیکنان بسیار خطرناکی مانند هری کین و اریکسن دارند.18 گل زده آمار زیاد ایده آلی برای تیم پنجم جدول نیست اما این به رویکرد بازی آنها برمیگردد.تیم پوچتینو کم گل میزند و کم هم گل میخورد و سیستم فشرده بازیشان هر تیمی را میتواند اسیر کند.آنها در هفته هفتم با شکست سیتی گواردیولا نوار پیروزی های متوالی آنها در لیگ را پاره کردند .آیا مردان پوچ(پوچتینو) میتوانند نوار پیروزی های متوالی چلسی را نیز بعد از شش هفته پاره کنند؟

 

 

چلسی :

همه به خوبی ،این روزها از حال و هوای تیم نخست لندن باخبرند.مردان کنته لیگ جزیره را در هم نوردیده اند و سایه وحشتی بر آن انداخته اند.آنها ششمین پیروزی و کلین شیت خود را هفته گذشته مقابل تیم چغر میدلزبورو در ریورساید پشت سر گذاشته و با ۲۸ امتیاز بر صدر جدول تکیه زدند.(با ۱ امتیاز فاصله نسبت به سیتی و لیورپول)
آبی های لندن با مزایای بسیاری پای به این میدان میگذراند.از جمله استراحت بیشتر بخاطر عدم حضور در سایر رقابتها،در اختیار داشتن تمام بازیکنان اصلی و از همه مهمتر حضور با روحیه قوی و پیروز مندانه.
با این اوصاف پیروزی تیم کنته و رقم زدن اولین باخت تاتنهام بسیار محتمل به نظر میرسد.کاستا (اقای گل لیک برتر) همچنان امید اول گلزنی تیم کنته به شمار میرود و هازارد هم به عنوان خطرناک ترین مهره میدان میتواند باز هم شب تاریکی برای قوهای سپید رقم بزند.

 

 

بازی روز شنبه مصافی دیگر از تبلور تاکتیک هاست.تیم فشرده و تدافعی پوچتینو در مقابل تیم استاندارد شده کنته که در هر دو فاز دفاع و حمله دارای قدرتی متوازن و فوق العاده است.آیا تیم کنته که نشان داده توانایی این را دارد که هر سیستمی را در هم بشکند،میتواند قوی ترین تیم تدافعی جزیره را هم به سرنوشتی مشابه دچار کند؟
روز شنبه اگر تیم کنته لغزش کند صدر جدول را به احتمال زیاد از دست خواهد داد و میتواند تا رتبه سوم نزول کند و تاتنهام هم در صورت پیروزی میتواند به ۱ امتیازی چلسی برسد و شرایط خودش را بهبود ببخشد.اما مساوی برای هر دو تیم کشنده خواهد بود و این بهترین نتیجه برای بالانشینان لیگ جزیره است.
روز شنبه این بازی جذاب و تماشایی گل سرسبد بازیهای هفته سیزدهم خواهد بود و باید دید تیم آنتونیوکنته میتواند هفتمین پله در مسیر خوشختی را هم با موفقیت پشت سر بگذارد یا خیر.