میدلزبورو-چلسی
هفته : دوازدهم
زمان : 19:30 به وقت تهران
ورزشگاه : ریورساید
پخش زنده : دارد(شبکه ورزش)در هفته ای که اکثر نتایج به نفع چلسی رقم خورد آنها فقط به پیروزی مقابل میدلزبورو نیاز دارند تا به صدر جدول جهش کنند.
در هفته دوازدهم نبرد دو تیم یونایتد و آرسنال مساوی خاتمه یافت،لیورپول مقابل ساهوتمپتونِ چغر صفر صفر متوقف شد و اگر گل دقایق پایانی یحیی توره مقابل کریستال پالاس نبود موجبات عیش طرفداران چلسی تکمیل میشد!
حالا تیم آنتونیو کنته در ادامه روند توقف ناپذیری اش میتواند با پیروزی در نبرد ریورساید به صدر جدولی که یکبار موقتا آن را تصاحب کرده بودند برگردند.البته اینبار بدون هیچ اما و اگری.

میدلزبورو :
تیم آیتون کارانکا سرمربی سرشناس اسپانیایی در رده ۱۵ جدول ایستاده و فاصله چندانی با منطقه سقوط ندارد.
آنها از ۱۱ بازی ۱۱ امتیاز کسب کرده اند.
آنها در صورت پیروزی خانگی در بازی روز یک شنبه سه پله در جدول صعود میکنند و در صورت شکست در همان رتبه پانزدهم باقی میمانند.کارانکا سرمربی قرمزها دستیار آقای خاص در رئال بوده و  دقیقا مانند خوزه رویکردی تدافعی دارد.این را میشود از تعداد مساوی هایشان هم به خوبی متوجه شد.آنها بعد از تاتنهام و به همراه ساهوتمپتون با ۵ مساوی دومین رکوردار تساوی هستند.
دو تساوی آنها خیلی ارزشمند بوده است.
یکی از آنها مقابل آرسنال بوده و دیگری در هفته گذشته مقابل گواردیولا که باعث شدند سیتی صدر جدول را از دست بدهد.گل دقایق پایانی آنها در ورزشگاه اتحاد هیچ تیمی را اندازه چلسی خوشحال نکرد و اینبار آماده اند با متوقف کردن تیم آماده کنته موجبات خوشحالی سایر رقبا را فراهم کنند.
آیا آنها موفق میشوند؟
اگر آنها نمایششان در هفته گذشته را تکرار کنند چرا که نه؟
ویکتور والدس-استیوارت داونینگ به همراه آلواردو نگردو (ستاره اول تیم کارانکا) از جمله سر شناس ترین ستاره های این تیم هستند که میتوانند یک شنبه روز سختی را برای چلسی در ورزشگاه ریورساید رقم بزنند.
آیا آنها قادر خواهند بود نوار پیروزی های متوالی تیم خارق العاده کنته را پاره میکنند؟


چلسی :
در طرف دیگر میدان میهمانی بسیار خطرناک ایستاده.آنها مانند گربه ای هستند که به شکار مار رفته اند.گربه یک دستش را جلوی بینی اش میگیرد و با دست دیگر به مار ضربه میزند(پوست بدن گربه سانان قابل نیش زدن نیست جز نوک بینیشان!) .اگر گربه یک لحظه غفلت کند و مار بینی اش را نیش بزند میمیرد.
در روز یکشنبه هم اگر چلسی بی محابا حمله کند، لحظه ای غفلت کافیست تا نبرد شکار و شکارچی را ببازد.
دقیقا مانند سیتیزن ها که دقیقه ۹۰ نیش خوردند و از پای درآمدند.
بورو نشان داده که توانایی این کار را دارد و تیم چلسی باید حواسش کاملا جمع باشد .اینبار بیشتر از رویارویی های گذشته.چون آنها یک قدم دیگر تا صدر جدول فاصله دارند.
تیم کنته با ۵ برد همراه با ۵ کلین شیت خارق العاده و با ۱۶ گل زده در ۵ بازی گذشته پای به این میدان میگذارد .روندی که باعث شد آنها از رتبه هفتم کنده شوند و به مدعی اول صدرنشینی لیگ جزیره مبدل شوند.
تیم چلسی در شرایط فعلی با ۲۵ امتیاز در رتبه سوم قرار دارد و با کسب پیروزی میتواند یک امتیاز از سیتی و لیورپول فاصله بگیرد و به صدر جدولی تکیه بزند که بدجور به آنها چشمک میزند.تیم آنتونیو کنته بدون مصدومیت هیچکدام از عناصر اصلیش پا به میدان میگذارد و به نظر میرسد مصدومیت جزئی کاستا و هازارد در فیفا دی مانعی برای حضور آنها نخواهد بود.باید ببینیم تیم کنته میتواند روند شگفت انگیزش را بعد از وقفه ای دو هفته ای ادامه دهد یا ورزشگاه ریورساید اولین توقف گاه آنها بعد از روندی توقف ناپذیر خواهد بود.
البته نباید به سادگی از کنار تاثیرات این وقفه های مخرب فیفا دی عبور کنیم.
تیم کنته اگر انسجام تیمی و تاکتیکی چند هفته گذشته را حفظ کند میتواند سد دفاعی تیم کارانکا را هم در هم بشکند.
تیم میدلزبورو بسیار فشرده و تدافعی بازی میکنند(یا به قول فوتبال دوستان اتوبوسی) و تیم کنته باید راه های برای نفوذ به دروازه پیدا کنند.
اگر آنها توانستند در مقابل تیمی با همین رویه(ساهوتمپتون)این کار را انجام بدهند پس در مقابل آنها هم میتوانند فقط کافیست تیم کنته خودش را باز یافته باشد.


نظر شما چیست؟