شاید میشد تخمین زد چلسی این بازی را خواهد برد و با اندکی اغراق میشد پیش بینی کرد تیم کنته این بازی را هم با کلین شیت پشت سر خواهد گذاشت اما پیش بینی نتیجه 5-0 در برابر تیم رولاند کومان در هیچ قاموسی نمیگنجید و هیچ ذهن رویاپردازی نمیتوانست چنین گمانه زنی بکند !
بازی دیشب چلسی مقابل اورتون یادآور بهترین روزهای چلسی در تاریخ این باشگاه میباشد که البته باید برای پیدا کردنش آرشیو های متعددی را بررسی کنیم و برگ های بسیاری از دفتر تاریخ را ورق بزنیم.واقعا نمیدانم آخرین باری که چلسی مقابل یک تیم درجه یک توانسته چنین نمایش حیرت انگیزی داشته باشد به چه زمانی برمیگردد.(بازی با یونایتد در هفته نهم را فاکتور میگیریم)
تا آنجا که یادمان می آید ما فقط چلسی آنجلوتی را چنین باطراوت و قدرتمند دیده بودیم اما بازی دیشب چیزهایی  فراتر از تیم درخشان آنجلوتی داشت.تیم آنجلوتی چشم نواز بازی میکرد.رقیبان را درو میکرد و مدعیان را دبل میکرد.اما میشد به آن تیم  گل هم زد یا روی دروازه اش خطر آفرین شد.
چلسی کنته اما در بازی دیشب و چهار بازی گذشته به مراتب فراتر از اینها بوده است.تیبوت کورتوا دروازه بان چلسی در بازی دیشب اگر وسط دو نیمه به میدان نمی آمد باز هم فکر نمیکنم چلسی گلی را دریافت میکرد !
این جمله بیش از حد مبالغه آمیز است اما اگر نگاه دقیق مجددی به تقابل دیشب داشته باشیم این جمله به نظرمان اغراق آمیز به نظر نمیرسد.تیم اورتون در بازی دیشب نتواسنت حتی یکبار هم روی دروازه چلسی خطرساز شود و روملو لوکاکو مهاجم گل زن این تیم در کنار بولاسی دیگر مهاجم خطرناک تیم کومان در بازی دیشب فقط توانستند در زمین راه بروند و از دور تماشاگر دروازه چلسی باشند.آنها نتوانستد حتی یکبار دروازه سنگربان چلسی را تهدید کنند.خیلی عجیب است.
مرد هلندی مطابق پیش بینی ها تیمش را با 5 مدافع راهی میدان کرد .آنها تا قبل از این بازی با 8 گل خورده دومین خط دفاعی برتر لیگ جزیره را در اختیار داشتند اما با 5 مدافع هم نتواستند کاری از پیش ببرند و تیم جسور و متهور کنته دقیقا به اندازه تعداد مدافعان تعبیه شده کومان به آنها گل زد.به اندازه انگشتان یک دست.
به راستی در تقابل شنبه شب چلسی- اورتون چه گذشت که قلعه مستحکم مرد هلندی چنین در هم شکست؟
پاسخ این سوال را باید در لابلای تاکتیک های آنتونیو کنته بررسی کرد.
چلسی مطابق چهار بازی پیروز شده گذشته بازی را با ترکیب 3-4-3 آغاز کرد و در برابر ترکیب جالب 5-3-2 رولاند کومان قرار گرفت.طبق معمول با شروع بازی چلسی توانست قدرتش را بر تیم حریف دیکته کند و بازی  را در دست گیرد اما در اوایل بازی کمی به بن بست خورده بود.تیم کومان بیش از حد در خط دفاعی پر تعداد بود و پیدا ردن راه نفوذ سخت بنظر میرسید تا اینکه مرد ریز جثه ای با زهم از سمت چپ به تو زد و با یک شوت دقیق گره بازی را برای تیمش باز کرد.ادن هازارد زیر نظر کنته عملکردی خارق العاده تر از همیشه داشته و تا بدین جا 7 گل برای آبی ها به ثمر رسانده است و در بازی دیشب هم تا تواسنت درخشید . تا جایی که
who scored به او نمره شگفت انگیز 9.9 داد  و ستاره میدان لقب گرفت.
با خوردن دو گل در 2 دقیقه اورتون دیگر نمیتواست عقب بنشیند .آنها تلاش کردند جسته و گریخته موقعیت هایی خلق کنند اما هرگز در طول 90 دقیق نتواسنت خطرساز شوند.آنها توپ را در نقاط مختلف به گردش در می آوردند بلکه بتواند روزنه ای برای نفوذ پیدا کنند اما مدافعان چلسی همچون سد محکمی در برابر آنها ایستادگی میکردند.مثلث کیهیل-لوییز-آزپلیکوئتا در فاز دفاعی خارق العاده عمل کرده است و این مسئله به تنهای نمیتواند بدون بازی تیمی معنا پیدا کند.در ترکیب جالب 3-4-3 کنته آنها با کمک موزس و آلونسو در دوس سمت و زوج ماتیچ-کانته در جلو سد محکم را ایجاد کرده اند تا جایی که مثلث تهاجمی چلسی آزادی عمل بسیار زیادی به دست آورده است.پدرو در چند بازی اخیر به اندازه کل دوران حضورش در تیم لندنی درخشیده و ویکتور موزس همچنان کلیدی ترین بازیکن چلسی در یک سوم میانی چلسی به شمار میرود.
در بازی دیشب کل تیم چلسی درخشیند و حتی یک اشتباه تاثیر گذار هم مرتکب نشدند.
همانطور که میدانیم اساس تیم کنته بر سرعت استوار است.سرعت در انتقال تیم در دفاع به حمله و انتقال سریع توپ.
تیم چلسی در زمان صاحب توپ بودن تیم حریف کامل عقب نمی نشیند .در این مواقع خطوط چلسی کاملا به هم نزدیک میشوند و در هر منطقه ای که تیم حریف توپ را به گردش در می آورد خطوطش سازماندهی میشوند و با بستن راه های نفوذی تیم حریف را کلافه میکند.اورتون هم در بازی دیشب کاملا کلافه به نظر میرسید .بعد از خوردن دو گل در دو دقیقه آنها دیگر امیدی به بازگشت نداشتند و متعاقبا گل سوم را هم در همان نیمه اول دریافت کردند.
کانته و ماتیچ به طور چشمگیری با قطع توپ ها و با ارسال پاسهای بلند و کوتاه تیم را رو به جلو هدایت میکنند و با این کار اجازه نمیدهند تیم مقابل شکل دفاعی خودش را شکل دهد و سازماندهی تیم حریف را دچار اخلال میکنند و بدین وسیله راه های نفوذی را برای بازیکنان تهاجمی تیم هموار میکنند.کانته و ماتیج به خوبی خلا بازیساز را در تیم چلسی با هوش بالای خود پر کرده اند(ماتیچ با 5 پاس گل یکی از برترین پاسورهای لیگ برتر به شملر میرود ) .
در بازی دیشب بارها شاهد این ماجرا بودیم.کانته و ماتیچ موتور محرکه چلسی در میانه میدان بودند و با ارسال پاسهای سریع بلند و کوتاه تیم را به فاز حمله منتقل میکردند.تیم چلسی خیلی خوب فرم خودش را در بازی باز میابد.در هر موقعیتی که توپ از دست میرفت تیم چلسی سریعا به فرم اصلی باز میگشت و بازیکنان با جابجایی های سریع جای همدیگر را پر میکردند .
مسئله ای که در تیم اورتون دقیقا نقطه مقابل چلسی بود.آنها نتوانستند جلوی حملات چلسی را بگیرند و تیمشان در برابر انتقال بازی های فوق العاده چلسی مستاصل و از هم گسیخته شده بود.تیم چلسی کاملا با برنامه بازی کرد و آنها در چند بازی گذشته نیز چنین بوده اند و کسب 5 کلین شیت اصلا نمیتواند اتفاقی باشد.
کومان در این بازی قصد داشت تیم کنته را با روش خودش موقف کند اما همانطور که در مصاحبه پس از بازی اعتزاف کرد تیم چلسی در هر زمینه ای با آنها درس فوتبال داد.کنته کاملا فلسفه ای ایتالیایی اش را در چلسی پیاده کرده است.
او حین بازی نه دفتر و خودکاری به همراه دارد نه چیزی را یادداشت میکند اما در عمل میبینیم که همه تیمها را با تاکتیکهای بی نظیرش به زانو درآورده.
او همه چیز را در جلسات تمرینی پیاده میکند و هنگام بازی فقط کار مسائل روحی-روانی را در پیش میگیرد و همچون فرمانده شجاع  رومی سربازانش را به پیش میتازاند.
آنچه که مسلم است تیم کنته با این بازی های خارق العاده یکی از مدعیان اصلی یا شاید مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود و با توجه به روند رو به رشد تیم چلسی ادامه این روند موفقیت آمیز دور از ذهن نخواهد بود.
برای اینکه متوجه این موضوع بشوید کافیست نگاهی به نمرات بازیکنان چلسی در پایان بازی با اورتون بیندازید.

1