رقابت نزدیک آگوئرو و دیه‌گو کاستا در حالی ادامه دارد که مهاجم اسپانیایی چلسی رکورد پیشین مهاجم آرژانتینی من‌سیتی را پشت‌سر گذاشت.

 

به گزارش چلسی نیوز  در لیگ‌های معتبر فوتبال باشگاهی جهان همواره آمار و رکوردهای خاصی به ثبت می‌رسند و پس از انجام بازی‌‎ها یا پیش از برگزاری آنها آمارهای جالبی منتشر می‌شود. خبرگزاری تسنیم قصد دارد آمار و اتفاقات جالبی را که در مسابقات فوتبال اروپا می‌افتد، در قالب «خواندنی از فوتبال جهان» به مخاطبان خود ارائه دهد. در زیر به بخشی از نکات خواندنی از فوتبال جهان اشاره می‌شود:

 

* دیه‌گو کاستا با گلی که شب گذشته در پیروزی 2 بر صفر چلسی برابر ساوتهمپتون در هفته دهم لیگ برتر انگلیس به ثمر رساند، شمار گل‌های زده خود در لیگ برتر از زمان حضورش در این رقابت‌ها را به عدد 40 رساند. مهاجم اسپانیایی آبی‌پوشان لندنی که رقابت نزدیکی با سرخیو آگوئرو برای کسب عنوان آقای گلی این فصل دارد، هفت بازی زودتر از این مهاجم آرژانتینی به این 40 گل رسید و به نوعی رکورد پیشین آگوئرو را شکست.

 

* دیه‌گو کاستا از چلسی با هشت گل زده در حال حاضر در صدر جدول گلزنان لیگ برتر است. سرخیو آگوئرو از منچسترسیتی با هفت گل، روملو لوکاکو از اورتون با هفت گل و الکسیس سانچس از آرسنال هم با شش گل در رده‌های بعدی هستند.

 

* چلسی پس از گذشت 10 هفته از رقابت‌های لیگ برتر 22 امتیازی است و این یعنی دو برابر امتیازهایی که فصل گذشته در همین مقطع کسب کرده بود.

 

* ادن اِزار فصل گذشته در مجموع چهار گل زده بود. با وجود اینکه هنوز در ماه اکتبر هستیم او پنج گل به ثمر رسانده و روی فرم و شکل خوبی است.