تاریخ بازی : یک شنبه 2 آّبان ماه ساعت 18:30 به وقت تهران

 

□هفته نهم لیگ جزیره.تقابل فلسفه ها و تاکتیکها.

⌛️ 4 روز تا رویارویی تماشایی چلسی و یونایتد باقی مانده اما ما از همین الان هم بی تاب تماشای این بازی داغ و پرحرارت هستیم.این بازی شاید به اندازه تقابل گواردیولا و مورینیو حساس و پر بیننده نباشد یا به اندازه بازی لیورپول-یونایتد لی لی به لا لایش نگذارند! اما یکی از بهترین و جذاب ترین بازی های جزیره خواهد بود. نکات بازی را مرور میکنیم:

✖️خوزه مورینیو : 

یک طرف خوزه مورینیو خواهد بود.مردی که همه از جریانش باخبرند.آقای خاص بعد از ناکامی در دوره دوم حضورش در استمفورد بریج بعد از رقم زدن فصلی کابوس وار اخراج شد.اما این پایان ماجرا نبود.مورینیو دقیقا چمدان هایش را به مقصد اولترافورد بست و رفت نشست رو نیمکت اصلی ترین رقیب همیشگی چلسی در جزیره.(او چند بار در سالیان گذشته به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشاره کرده بود که رویای سرمربیگری در اولدترافورد را دارد!) شاید جذاب ترین نکته بازی این پرسش باشد که طرفداران چلسی روز یک شنبه چگونه از مورینیو استقبال خواهند کرد؟ باید منتظر بود.

آقای خاص در اولدترافورد هم چندان موفق نبوده و علارغم هزینه های گزاف و به خدمت گرفتن گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال اصلا نتایج خوبی کسب نکرده و از همین الان با انتقادهای بیشماری روبرو شده است.مورینیو در سردرگمی عجیبی گیر کرده و فلسفه اش به شکل چشمگیری واپس روی کرده به شکلی که همه در مورد بن بست تاکتیکی مورینیو صحبت میکنند.

✖️آنتونیو کنته :

در طرف دیگر میدان آنتونیو کنته حضور دارد.مردی با فوتبالی پویا ، فلسفه ای جدید و چلسی نوینی که در حال صیقل دادن آن است. نتایج کنته به اندازه بازی تیمش خوب و قابل توجه بوده. ۵ برد ۱ تساوی و ۲ شکست. دو شکست کنته در برابر دو مدعی بوده.لیورپول و آرسنال.آیا این زنگ خطری برای کنته خواهد بود؟ آیا به کنته نمیتوان خُرده گرفت که تیمش در بازی های بزرگ ناکام مانده و این میتواند نشانه ای از عدم موفقیت در بازی یک شنبه باشد؟ قطعا اینطور نیست. اگر در ذهنمان باخت های چلسی را تجسم کنیم فقط تصویر اشتباهات فردی بازیکنان به ذهنمان خطور خواهد کرد و تصویر یک نفر از همه پررنگتر تر مینماید.استاد گری کیهیل.کسی که به تنهایی میتواند برنامه های بلند مدت هر باشگاهی را به هم بریزد. کنته هرچه ضربه خورده از ضعف خط دفاعی تیمش بوده و تا حالا چینش های متفاوتی را امتحان کرده است و هر بار مجبور به تغییر مجدد شده است.

★سیستم دو تیم:

 

✖️چلسی :

کنته بعد از تست ترکیبهای زیادی به 3-4-3 روی آورده است تا بدین ترتیب ضعف خط دفاعیش را هم با تعداد نفرات بیشتر در فاز دفاعی به حداقل برساند.با توجه به موفقیت این ترکیب در دو بازی اخیر و کسب دو پیروزی متوالی و از همه مهمتر ثبت دو کلین شیت به احتمال قوی سیستم روز یک شنبه چلسی همین خواهد بود.

✖️یونایتد :

سالهاست مورینیو فقط با 4-2-3-1 بازی میکند و هر کجا رفته،هر تیمی در اختیار داشته،هر بازیکنی در اختیار داشته با همین ترکیب بازی کرده است. پس قطعا مورینیو همین سیستم را روز یک شنبه در لندن به کار خواهد بست.

 

★ترکیب دو تیم :

 

✖️چلسی :

بازگشت تری و زوما و غیبت احتمالی ویلیان و اسکار اندکی معادلات را بر هم زده است و گمان زنی در مورد ترکیب هفته آینده را سخت کرده. اما به احتمال زیاد فقط جان تری به جای کیهیل قرار خواهد گرفت و پدرو به جای ویلیان بازی خواهد کرد و ترکیب میتواند همان ترکیب جلوی لستر باشد.

✖️یونایتد :

مورینیو بر خلاف عدم تغییر سیستم بازیش در انتخاب ترکیبش تا توانسته تغییر ایجاد کرده است و هر بار نتایج دور از انتظاری گرفته است.شیاطین سرخ مدتهاست مخیتاریان را به علت مصدومیت در اختیار ندارند و غایب بزرگ منچستر همچنان مرد ارمنی است. ترکیب یونایتد احتمالا با زلاتان در خط حمله شروع میشود با رشفورد-هررا-مارسیال در عقب،پوگبا و فلینی در جلوی مدافعین و به بلیند-اسمالینگ-بایلی-والنسیا و دخیا درون دروازه ختم میشود.

✔️ نکته :منچستر با 14 امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار گرفته و چلسی با کسب 16 امتیاز در رتبه پنجم حضور دارد و پیروزی هر کدام از این دو تیم در بازی یک شنبه تغییرات زیادی را در نیمه بالای جدول به وجود خواهد آورد. از آنجا که فاصله تیم پنجم جدول(چلسی) با صدر جدول فقط سه امتیاز است. به اندازه کسب یک پیروزی!

نظر شما در مورد بازی روز یک شنبه چیست؟کدام تیم پیروز خواهد شد؟فلسفه کدام مربی خواهد چربید؟ لطفا تحلیل های خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید. منتظر تحلیل ها و تفسیرهای فکورانه شما دوست داران چلسی هستیم.