چلسی نیوز - به نقل از خراب چلسی :

آنتونیو کونته حتی یک بار هم اسم خوزه مورینیو را نیاورده، ولی قصد دارد بازیکنانی را که در فصل آخر حضور او نتوانستند خوب کار کنند را برگرداند و برای این کار تجربه ای دارد که مورینیو هرگز نداشته است.
سرمربی جدید چلسی ۱۳ سال را به عنوان بازیکن یووه سپری کرد و ۵ سری آ و یک چمپیونز لیگ را از آن خود کرده است. همچنین سابقه حضور در فینال های جام جهانی ۹۴ و یورو ۲۰۰۰ را دارد.

مورینیو نتوانست وارد ذهن بازیکنانش شود، آقای خاص هیچ گونه تجربه ای از بازی کردن در سطح اول فوتبال جهان ندارد تا با استفاده از آن کمک بگیرد تا تیم هایش را از بحران نجات دهد.

حال کونته با ۴۷ سال سن اولین تجربه خود را امشب در لیگ برتر تجربه خواهد کرد.

کونته به تلگراف گفت: “سعی می کنم قواعد خودم را بیاورم و می دانم بازیکنان همان بازیکنان فصل پیش هستند ولی می دانم دو سال پیش لیگ را بردند. پس این مهم است که تعادل وجود داشته باشد. این تیم اعتماد به نفسش را سال پیش از دست داد. فضا می تواند عوض شود، ولی تجربه من به عنوان یک بازیکن کمک می کند که راه درست را بیابم. می دانید چه زمانی باید سخت و چه زمانی آسان گرفت.”

“این مهم است که هر مربی باید تلاش کند بازیکنش را از لحاظ مختلف بهتر کند. نه فقط تاکتیکی، بلکه از نظر عملکرد و برای مثال، ریکاوری بعد از بازی برای جلو گیری از مصدومیت ها. تجربه من به عنوان یک بازیکن سابق مهم است.”

کونته در مورد دیگو کوستا نیز گفت: “ترجیح می دهم در مورد گروه صحبت کنم، ولی این بار استثنا قائل می شوم. حالا نگرش خوبی از دیگو برای تمرین و پیشرفت در وضعیت های مختلف خوب شده است. به نظرم دیگو می تواند فایده زیادی برای این تیم داشته باشد. مطمئنم فصل خوبی خواهد داشت.”

“وقتی چلسی قهرمان شد فوق العاده بازی می کرد. فصل پیش گل نزد، سپس شروع به گلزنی کرد. ولی خوشحالم دیگو اینجا ماند تا با ما تمرین کند. می دانیم می توانیم در حین تمرین پیشرفت کنیم و بازیکنان برای من فوق العاده بوده اند. امیدوارم او همینطور ادامه دهد.”

“روحیه دیگو را دوست دارم. همیشه شور شوق فوق العاده ای نشان می دهد. من هم همینطورم. فکر کنم نمی خواهد ببازد، من این را دوست دارم. من این انگیزه را در تیم می خواهم. به نظرم مهم است که این حس را هنگام کار کردن داشته باشید، حداقل در مورد فوتبال. این به شما کمک می کند که سخت شکست بخورید. من این را از او می خواهم.”

هنگامی که از او پرسیده شد آیا هدف کوستا زدن ۲۰ گل در این فصل است جواب داد: “چرا ۲۰ و چرا ۳۰ نه؟”

این تنها بازیکنان چلسی نیستند که در حال پیشرفت زیر نظر آنتونیو کونته هستند. زبان انگلیسی او فوق العاده شده، او به تمام هم کاران ایتالیایی خود دستور داده که به زمان انگلیسی صحبت کنند تا بازیکنان راحت تر درک کنند.

کونته در پایان گفت: “من انگیزه ای فوق العاده برای پیشرفت خودم دارم و کیفیت بزرگ من در هنگام کار مشخص می شود. باید سخت کار کنیم تا مطمئن شویم چلسی یکی از ۶،۷ یا ۸ تیمی است که برای جام می جنگد.”