سرمربی ایتالیایی چلسی از نجومی شدن قیمت بازیکنان در بازار نقل‌و‌انتقالات ابراز نگرانی و در عین حال تأکید کرد که داشتن بازیکنان گران‌قیمت تنها ابزار کسب موفقیت نیست.

 

به گزارش چلسی نیوز ، آنتونیو کونته با ابراز نگرانی از افزایش بی‌حساب‌وکتاب قیمت خرید و فروش بازیکنان در بازار نقل‌و‌انتقالات فوتبال اروپا که تازه‌ترین نمونه آن انتقال 90 میلیون یورویی گونسالو ایگواین از ناپولی به یوونتوس بوده است، گفت: ما شاهد یک بازار دیوانه‌کننده هستیم. نمی‌دانم که آیا این وضعیت می‌تواند ادامه داشته باشد یا نه. خرید بازیکن برای تمام تیم‌ها سخت می‌شود زمانی که ما از ارقامی معادل 100، 120 یا 95 میلیون پوند حرف می‌زنیم. این قیمت‌ها باورنکردنی‌ هستند، اما وضعیت کنونی فوتبال همین است.

 

کونته ادامه داد: خیلی مهم است که ما اشتیاق و انگیزه را در تیم‌مان حفظ کنیم. مهم‌ترین چیز انگیزه داشتن است و انتقال انگیزه به بازیکنان و هواداران. پول مهم است، اما همه چیز نیست. برای باشگاه رسیدن به اهداف مناسب مهم است، اما این اهداف صرفاً با پول خرج کردن محقق نمی‌شوند. شما می‌توانید بازیکنان بااستعداد داشته باشید، اما اگر تیم خوبی در کار نباشد، تیمی که بازیکنانش روحیه و انگیزه ندارند، چیزی نمی‌برید. من از این بابت مطمئنم. تجربه‌ام این را به من می‌گوید. شما می‌توانید بازیکنان بزرگ داشته باشد اما وقتی که فرمول درست بازی گرفتن از آنها را ندانید، قهرمانی در لیگ کار سختی است. لسترسیتی فصل گذشته به همه ما درسی داد که بسیار مهم بود.