اسطوره بازنشسته میلان ادعا کرد آنتونیو کونته، هم‌تیمی سابقش در سمت جدید خود به عنوان سرمربی چلسی روزهای موفقی پیش‌رو دارد.

 

 

 

 او در این باره گفت: «لیگ برتر دنیای متفاوتی است و امیدوارم کونته آنجا موفقیت‌های بی‌شماری به دست بیاورد. او در درجه اول به تلاش و درک نوع رقابت در این لیگ نیاز دارد اما می‌دانم بازیکنانش خیلی زود درک خواهند کرد او از آن‌ها چه می‌خواهد. کونته کار آسانی پیش رو ندارد اما موفق می‌شود.» 

 

 

 

مالدینی درباره تیم ملی ایتالیا افزود: «ما قبل از شروع یورو 2016 به خاطر مصدومیت هافبک‌هایی مانند وراتی دچار مشکل شدیم، با این حال کونته بدون هیچ گونه نگرانی خلاها را پر کرد. او از دوران بازی با ناامیدی غریبه است و تسلیم ناپذیری را خیلی خوب به بازیکنانش آموزش می‌دهد. به طور کلی هافبک‌هایی مانند کونته، دی‌بوئر و ریکارد برای مربیگری متولد شده‌اند. تبدیل شدن از یک مربی به یک بازیکن، تغییرات زیادی را در شما به وجود می‌آورد و باید آماده کنار آمدن با شرایط جدید باشید. خوشبختانه کونته از ابتدا این آمادگی را داشت. در واقع آنتونیو از زمان شروع مربیگری در سری B نشان داد با بقیه مربیان متفاوت است. او یکی از بهترین گزینه‌ها در بین مربیان جوان برای تکان دادن تاریخ است!»