آنتونیو کونته سرمربی جدید چلسی برای موفقیت در این تیم با چالش های زیادی روبرو است . در این جا به تعدادی از این چالش ها میپردازیم  .

 

 

1. چلسی در فصل گذشته هیچ برنامه برای موفقیت و پیروزی نداشت و آن ها تنها به تعویض مربی اکتفا کردند تا بتوانند به فرم خوبشان بازگردند اما این امر نیز نتوانست باعث بهبود عملکردشان شود و در نهایت چلسی فصل را با ایستادن در رتبه دهم به پایان رساند . حال باید کونته در ابتدا بتواند شخصیت چلسی را بازیابی کند تا بتواند به موفقیت برسد . 

 

2. باشگاه چلسی قصد دارد در تابستان چند بازیکن جدید به خدمت بگیرد تا تیمی قدرت مند راهی مسابقات کند . این امر موجب ایجاد ترافیک در خطوط مختلف می شود پس کونته باید چند بازیکن را در لیست خروجی باشگاه قرار دهد که این کار بسیار سختی است و از طرفی باید بتواند هماهنگی بین بازیکنان جدید و فعلی چلسی ایجاد کند . 

 

3. کونته سبک بازی خاص خود را دارد و طبیعتا با آمدنش به چلسی قصد تغییر سبک بازی چلسی را دارد . قطعا فلسفه او با بازی که چلسی در حال حاضر انجام می دهد متفاوت است . این امر موجب بروز مشکلاتی برای بازیکنانی که توان هماهنگی با سبک کونته را ندارند بوجود می آورد و حتی موجب خروج آن ها از چلسی می شود . پس کونته باید به دنبال جذب بازیکنانی باشد که بتوانند تفکرات تاکتیکی اش را در زمین پیاده کنند .