چلسی/ وست برومویچ – کونته دوباره قیام می کند؟

چلسی در چند دیدار گذشته خود عملکرد بسیار بدی را نشان داده ولی حالا با توجه به وضع موجود بازیکنان چلسی به بازی روز وشنبه به عنوان یک بازی جید برای شروعی جدید فکر می کنند.

آنتونیو کونته بازیکنان خود را پس از شکست مقابل واتفورد بار دیگر دور هم جمع کرد و تیم را به تمرینات بازگرداند تا با چالش های جدید رو به رو شوند.همان طور که ما در روز شنبه (آخر هفته در انگلیس) دربی شمال لندن را می بینیم. یک اتفاق جالب است که چلسی به عنوان قهرمان لیگ برتر از پایتخت باقی مانده است.با توجه به این که میزبان این دربی شمال لندن تاتننهام است و این تیم در رده ۵ جدول قرار دارد و رقیب این تیم ارسنال نیز در رده ۶ است. بسیاری از هواداران چلسی می خواهند بازی به سود آرسنال تمام شود تا جایگاه چلسی در رتبه ۴ متزلزل نشود. و به همین خاطر به تساوی نیز راضی نیستند.


آمار کلیدی

چلسی در تلاش است تا رکورد بازی بدون باخت در خانه خود را مقابل وست برومویچ به ۱۷ بازی در تمام مسابقات برساند.


اگر چه آلن پاردو مربی چلسی تا به اینجا نبوده اما توانسته ۲ بار چلسی را با دو تیم مختلف در استمفورد بریج شکست دهد. ولی بیشترین احتمال این است که بازگشت این مربی به لیگ جزیره با این تیم باعث شکست مقابل چلسی شود. اخرین بازی و مقبل چلسی در آگوست فصل ۲۰۱۵ بود که هدایت کریستال پالاس را به عهده داشت و توانست چلسی را با نتیجه ۲ – ۱ در استمفورد بریج شکست دهد تنها گل چلسی در این بازی را ویلیان به ثمر رساند.

در پایان فصل نقل و انتقالات فقط یک مشکل در خط دفاعی چلسی وجود دارد و مربی وست برومویچ روی این نقطه تمرکز کرده و قصد دارد با استفاده از این نقطه ضعف چلسی را شکست دهد آخرین شکست چلسی در بازی قبل مقابل واتفورد بود که شاگردان کونته با یک نتیجه شگفت انگیز بازی را واگذار کردند

انتقاد شدید علیه باکایوکو در این بازی زمانی قوت گرفت که باکایوکو در زمان حساس بازی با خطا بر روی بازیکن واتفورد کارت قرمز را دریافت کرد و باعث ۱۰ نفره شدنه شاگردان کونته شد.

از این رو نگاهی به تعداد کارت های زرد و قرمز چلسی در ۱۰ سال گذشته در لیگ برتر انگلیس را داریم.

چلسی در فصل ۲۰۱۷/۲۰۱۸:

کارت قرمز:۴   رتبه:۱

کارت زرد:۳۰    رتبه:۲۰

این در حالی است که چلسی در فصل گذشته که قهرمان لیگ جزیره شد هیچ کارت قرمزی دریافت نکرده بود.

اتفاقات مهم برای رقبای چلسی در بازی های اخیر:

در دیداری که هال سیتی ( رقیب بعدی چلسی در FA CUP) مایوس داوسون یکی از بازیکنان این تیم ( کسی که در عکس است) در سری رقبت های چمپیونز شیپ از ناحیه نخاعی دچار آسیب شد و  بازی مقابل چلسی را از دست داد!

۲ – خبر بعدی این است که تیم بارسلونا رقیب چلسی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان، توانست والنسیا را ۲ – ۰ با گل های راکیتیچ و کوتینیو و در مجموع با نتیجه (۳ – ۰) شکست دهد و راهی فینال کوپا دل ری ( جام  حذفی اسپانیا) بشود. و در این فیال نیز باید با سویا مسابقه دهد.


انتظار می رود هواداران بسیار زیادی در ورزشگاه از چلسی حمایت کنندتا تیم بتواند در برابر تیم ردخ آخری وست برومویچ ۳ امتیاز را کسب کند. و امیدوار باشند آب و هوا بهتر باشد زیرا در ۴۴ سال پیش در لانگ پارک برگزار شده بود که در همان نیمه اول که چلسی۱ – ۰ جلو بود به علت باریدن بیش از ۵ اینچ باران بازی به زمان دیگری موکول شد.

جدول لیگ انگلیس قبل از برگزاری بازی چلسی و وست برومویچ:

‎پیام بگذارید

ضروری

ضروری