فیفا در صدد محدود کردن نقل و انتقالات قرضی است؛ چه باشگاه هایی متضرر می شوند؟

پس از جلسه میان اتحادیه بازیکنان فوتبال جهان، انجمن باشگاه های اروپا و ستاره های سابق دنیای فوتبال از جمله کافو، زوانمیر بوبان، مارکو فن باستن و ادوین فن در سار، کمیته اجرایی فیفا در خصوص اقداماتی جدید در ماه اکتبر بحث خواهد کرد.

به گزارش فرانس فوتبال، یکی از این اقدامات، اصلاح یا حذف کردن سیستم نقل و انتقالات قرضی در فوتبال خواهد بود. هدف نقل و انتقالات قرضی، رشد بازیکنان جوان در باشگاه های کوچک تر است اما فیفا معتقد است که از این سیستم سو استفاده می شود و بازیکنان جوان، قربانی جاه طلبی های مالی باشگاه ها می شوند. تعدادی از باشگاه های بزرگ فوتبال اروپا، تعداد زیادی از بازیکنان جوان و با استعداد دنیای فوتبال را تنها برای این جذب می کنند که به باشگاه های دیگر قرض داده و سپس با فروش بازیکن، کسب در آمد کنند. تعداد زیادی از این بازیکنان، هیچ گاه برای تیم اصلی خود بازی نمی کنند.

یوونتوس با ۴۱ بازیکن قرضی، اودینزه با ۲۷ بازیکن، چلسی با ۲۲ بازیکن و منچسترسیتی با ۱۸ بازیکن، تیم هایی هستند که بیشترین تعداد بازیکن را به تیم های دیگر قرض می دهند. به همین علت، فیفا قصد دارد تا محدود کردن و یا حذف سیستم نقل و انتقالات قرضی را مورد بررسی قرار دهد. در صورت اجرایی شدن چنین قانونی، تیم های ذکر شده دیگر نخواهند توانست از این راه کسب در آمدی داشته باشند و این موضوع می تواند ضرر مالی قابل توجهی برای آن ها داشته باشد.

‎پیام بگذارید

ضروری

ضروری