دسایی: کونته مقصر وضعیت کنونی چلسی نیست و باید او را حفظ کرد

مارسل دسایی، مدافع اسبق چلسی معتقد است شاید فروش ادن هازارد چندان هم زیان آور نباشد.

آبی‌ها که فصل گذشته با اقتدار قهرمان لیگ برتر شدند، در فصل جاری عملکردی بسیار پایین‌تر از حد انتظار داشتند و ضمن حذف از لیگ قهرمانان اروپا، حالا شانسی برای قهرمانی و احتمالا کسب سهمیه فصل بعد نیز نخواهند داشت. مسئله‌ای که باعث شده تا بسیاری از پایان دوران آنتونیو کونته در لندن حرف بزنند.

به گزارش گل، مارسل دسایی که خودش شش فصل در استمفوردبریج بازی کرده با این نظریه مخالف است و می‌گوید:

آبراموویچ احساساتی است و مطمئنا از عدم راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا ناامید خواهد بود اما آنها هنوز هم می‌توانند چند بازیکن خوب را به خدمت بگیرند. اگر فردا هازارد را بفروشید، می‌توانید سه بازیکن دیگر که می‌توانند یک گام رو به جلو بردارند را جذب کنید. بازیکنانی چون ویلیان که شگفت انگیز است اما می‌تواند سطح بازی‌اش را ارتقا بدهد و به بازیکنی درجه یک تبدیل شود.

کونته؟ چیزی که تا فصل پیش با او جواب می‌داده نمی‌تواند به یکباره دیگر جواب ندهد. چلسی قبلا مربی را عوض می‌کرد و بازیکنان را نگه می داشت اما این بار آنها باید مربی شان را حفظ کنند و به دنبال جابجایی چهار تا پنج بازیکن باشند. عملکرد بهترین بازیکنان چلسی این فصل افت داشته و از طرفی در تابستان هم نه بازیکنی درجه یک به تیم اضافه شد و نه انتخاب‌هایی صحیح باکیفیت‌های مشخص صورت گرفت. بازیکنانی چون موزس و آلونسو فصل گذشته استثنایی کار کردند اما امسال به حمایت نیاز داشتند.

ناکامی این فصل، یک ناکامی کلی و جمعی بود. فکر نمی‌کنم مقصر شرایط کنونی چلسی کونته باشد. شما باید به او فرصت دیگری بدهید. اگر کوستا در تیم بود، ۱۰ گل بیشتر از آلوارو موراتا می‌زد. شاید این به معنای ۵ برد بیشتر بود و آنگاه شرایط خیلی تفاوت داشت. سیستم سه دفاعه کونته نیز این فصل با جدایی ماتیچ جواب نداد. ماتیچ خیلی خوب با انگولو کانته هماهنگ شده بود و فابرگاس نیز در کنار او بسیار هماهنگ‌تر نشان می‌داد. این‌ها با هم به خوبی از خط دفاعی پشتیبانی می‌کردند.

‎پیام بگذارید

ضروری

ضروری