آنتونیو کونته اعتقاد دارد حضور قرضی بازیکنان آکادمی در تیم‌های دیگر، به آن‌ها کمک می‌کند.

چلسی نیوز– آنتونیو کونته در کنفرانس خبری خود صحبت‌های زیادی را انجام داد، از احتمال سفر نکردن برخی اعضای تیم به لستر تا تعریف و تمجید از کلودیو رانیری و تشریح وضعیت آکه.

به گزارش وب‌سایت رسمی چلسی، بازگشت آکه به چلسی که یک‌شنبه گذشته قرارداد قرضی‌اش با بورنموث به اتمام رسید و به جمع آبی‌های لندنی بازگشت، اولین موضوع مورد بحث کنفرانس مطبوعاتی بود. در عین‌حال خبرنگاران در کوبهم سوالاتی در مورد کلودیو رانیری و لستر سیتی، رقیب فردای چلسی پرسیدند. با این‌حال در ابتدا به آنتونیو کونته، به‌علت کسب عنوان برترین مربی ماه دسامبر لیگ برتر تبریک گفته شد. او در پاسخ گفت:

بسیار ممنونم، این یک افتخار بزرگ برای من است. افتخاری بزرگ برای من و بازیکنانم و کادر فنی تیم. این عنوان برای من نیست، برای همه تیم است. می‌خواهم این جایزه را با تمام بازیکنان و کادر فنی تقسیم کنم. این بدین معنی است که ما خیلی خوب کار کرده‌ایم. این عنوان باعث می‌شود من مجبور شوم بیش‌تر کار کنم، تا موجب پیشرفت خودم و بازیکنانم شوم. (بیش‌تر بخوانید)

کونته هم‌چنین خبر داد که برخی بازیکنان ممکن است همراه تیم به مرکز کشور نروند، اما نگفت کدام بازیکن‌ها. با شایعات مطرح شده اما به‌نظر می‌رسد دیگو کوستا همراه آبی‌ها به لستر نخواهد رفت. موضوع بعدی اما آکه بود:

من بسیار خوش‌حالم که او همراه ما خواهد بود. در این یک سال و نیم او پیشرفت خوبی داشته است. این موضوع به من نشان داد که حضور بازیکنان آکادمی در تیم‌های دیگر به صورت قرضی تا چه اندازه مهم است. خوب است که آن‌ها بروند و زمانی که آماده شدند، بازگردند و با ما همراه شوند. آکه نمونه بسیار خوبی است. او بازیکن خوبی است، بازیکنی بسیار جوان با شخصیتی خوب. می‌تواند به عنوان مدافع مرکزی برای ما به میدان برود، در مرکز یا سمت چپ. او توانایی بازی به‌عنوان وینگ-بک را هم دارد. این بسیار مهم است که او حالا با ما همراه شود. چند روزی است که با ما تمرین می‌کند. موضوعی بسیار مهم که باعث وفق او با تیم و موفقیتش می‌شود.

در روزهای اخیر، من تلاش کرده‌ام او را به‌عنوان یک مدافع مرکزی بسنجم. برای من بسیار مهم است که او را بهتر بشناسم و بهترین جایگاه را برای او پیدا کنم. او می‌تواند در پست‌های مختلفی به‌میدان برود و این موضوع برای ما بسیار ارزشمند است که او این توانایی‌ها را دارد. این موضوع باعث می‌شود من در فصل نقل و انتقالات ژانویه راحت‌تر تصمیم بگیرم. اولین دیدار ما بسیار مثبت بود. او استعداد خوبی دارد و مانند یک بازیکن بالغ رفتار می‌کند. حضور او در تیم اصلی یک هدیه نیست، من به کسی هدیه نمی‌دهم. اما برخی شایسته بازگشت به تیم هستند.

کونته افزود که هنوز تصمیم نگرفته است که آکه فردا به میدان خواهد رفت یا خیر؛ در ادامه زمانی که صحبت از کلودیو رانیری، بهترین مربی سال، شد، کونته گفت:

کلودیو سرمربی فوق‌العاده‌ای است. یک مرد بزرگ. من مفتخرم که با او آشنایی دارم و گاهی اوقات با یکدیگر صحبت می‌کنیم. او فصل گذشته کار بزرگی را انجام داد. من او را از زمانی که در ایتالیا بود می‌شناسم، در چلسی، در والنسیا. او یک سرمربی بزرگ است و شایسته جایزه‌ای که گرفت بود. کار بزرگی را انجام داد و من برای او خوش‌حالم.

درحال حاضر، از جایگاه لستر تعجب نکرده‌ام، چراکه لیگ بسیار سخت است. من آن‌ها را به عنوان یک تیم خوب ارزیابی می‌کنم که بازیکنان خوبی دارند. بازیکنان قدرتمند با استعداد زیاد و تکنیک مناسب. یک ترکیب خوب با سرمربی‌ای خوب؛ این اتفاقات (جایگاه نامناسب در لیگ برتر) روی می‌دهند، چلسی فصل گذشته را فراموش نکنید. بازی با لستر سیتی برای ما بسیار مهم است تا به روند بردهای‌مان بازگردیم. لستر قهرمان فصل گذشته است و بازیکنان خوب و با کیفیتی دارند که من را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here