به نظر می رسد در آینده ای نزدیک، کونته و آبراموویچ در مورد آینده دیگو

هفته گذشته روزهایی طوفانی در روابط دیگو کاستا و باشگاه چلسی رقم خورد. بعد از آنکه اخباری در مورد درگیری مهاجم اسپانیایی با کادر پزشکی و در نتیجه کنار گذاشته شدن او از لیست برای دیدار با لستر منتشر شد، شایعاتی در مورد تمایل او به جدایی و مهاجرت به چین نیز در رسانه ها منتشر شد.

در ابتدا به نظر می رسید موضع آبی های لندن بر نگه داشتن کاستا در ترکیب تیم باشد اما بعد از چندی نشریه تلگراف فاش کرد که آنتونیو کونته قصد دارد در تابستان آتی، این مهاجم را به فروش برساند.

در حالیکه شایعات در مورد جدایی کاستا ادامه دارد، وب سایت ESPN نظر دو تن از کارشناسان خود به نام های فیل لیتل و مارک ورال که اخبار چلسی را پوشش می دهند در مورد جدایی یا ماندن دیگو کاستا پرسیده است؛

 فیل لیتل:

صبر کردن تا تابستان آتی

قطعا درگیری میان باشگاه چلسی و دیگو کاستا در بدترین زمان ممکن به وجود آمده است زیرا آبی ها بعد از ۱۳ پیروزی متوالی اخیرا در مقابل تاتنهام شکست خوردند و در این مقطع شاگردان کونته نیاز مبرمی به تجدید قوا داشتند.

به هر حال صحبت از آقای گل لیگ برتر و یکی از نامزدهای اصلی دریافت جایزه عنوان بهترین بازیکن فصل در میان است و نمی توان به راحتی و بدون تفکر در مورد آینده او تصمیم گرفت.

گرچه در هر دو دیداری که در فصل جاری کاستا در ترکیب غایب بوده، آبی های لندن با برتری قاطع ۰-۳ زمین را ترک کرده اند و به راحتی با نبود او کنار آمده اند اما این نتایج می تواند کمی برای تصمیم گیری گمراه کننده باشد. این دو نتیجه در برابر بورنموث و لستر حاصل شده که اولی مشکلات فراوانی در خط دفاعی دارد و کارنامه دومی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی حتی از چلسی فصل گذشته نیز بدتر بوده است.

اما مهاجم اسپانیایی در این فصل به کرات ارزش های خود را در دیدارهای مهم، خصوصا در جریان پیروزی ارزشمند ۱-۳ در خانه سیتی به اثبات رسانده و در فصل جاری تا به حال ۵ بار موفق به زدن گل پیروزی شده است.

اگرچه مثلث هازارد، پدرو و ویلیان ارزش های خود را بارها در فصل جاری به اثبات رسانده اند اما در این مقطع از فصل و با توجه به عدم اعتقاد کونته به باتشوایی ۳۳ میلیون پوندی، چه دلیلی برای دست زدن به چنین ریسک بزرگی وجود دارد؟

البته باید به خاطر آورد که این اولین نارضایتی کاستا در فصل جاری نیست و قبل از آن و در جریان دیدار رفت برابر لستر نیز او درخواست تعویض به کونته داد اما نباید فراموش کرد که کاستا علیرغم این مشکلات، فرم فوق العاده خود را همچنان حفظ  کرده است.

به نظر می رسد بهترین راه حل در شرایط فعلی، این است که چلسی به کاستا اعلام کند که در تابستان آینده اجازه جدایی دارد اما اگر نمایش درخشانی در ادامه فصل داشته باشد، در ادامه با قیمت بالاتری به فروش خواهد رفت.

مارک ورال:

آمادگی برای فروش کاستا

اگرچه کاستا از جولای ۲۰۱۴ که از اتلتیکو مادرید به چلسی ملحق شد تا به حال در ۹۹ بازی ۵۱ گل به ثمر رسانده، اما دوران حضور او در لندن بدون جنجال نبوده و همان طور که پیشتر اشاره شد، این بار او بدترین زمان ممکن را برای خلق فاجعه ای دیگر انتخاب کرد و می توان رفتارهای این مهاجم ۲۸ ساله را مصداقی از بی احترامی به باشگاه چلسی قلمداد کرد.

موضوع مشخص این است که کاستا قصد داشته با درگیری با کادر پزشکی، اقتدار کونته در رختکن چلسی را زیر سوال ببرد. البته سرمربی ایتالیایی تلاش کرد تا دلیل این اتفاق را مصدومیت جلوه دهد اما به نظر موضوع چیز دیگری است و مشکل اصلی کاستا، پیشنهادی فریبنده و پر زرق و برق از سوپر لیگ چین برای جذب این مهاجم گلزن گزارش شده است.

رقم این پیشنهاد ۵ میلیون پوند پیش پرداخت اولیه، دستمزد ۳۰ میلیون پوندی در سال و مبلغ ۸۰ میلیون پوند برای چلسی گزارش شده است که عددی اعجاب انگیز محسوب می شود. کاستا نیز می داند که این ادعداد و ارقام غیرواقعی نسیتند زیرا احتمالا اسکار، هم بازی سابق او که در ژانویه امسال با رقمی گزاف راهی سوپر لیگ چین شد، شرایط این کشور را برای او شرح داده است.

اگر پای چنین پیشنهادی در میان نبود، احتمالا شاهد عذرخواهی کاستا و اطمینان دادن او برای انجام تعهدات کامل در راستای قهرمانی چلسی بودیم اما با توجه به حضور مدیر برنامه قدرتمندی مانند خورخه مندس، بعید است شاهد رخ دادن چنین اتفاقی باشیم.

اگر اخبار منتشر شده در مورد رضایت کونته به جدایی کاستا صحیح باشد، باید عنوان داشت که صبر و شکیبایی سرمربی ایتالیایی در مورد کاستا به اتمام رسیده و به نظر حضور چنین بازیکنی در رختکن چلسی، شانس قهرمانی این تیم را کاهش داده و اوضاع داخلی تیم را متشنج می کند. در دیدار برابر لستر، کونته ثابت کرد که قادر به حفظ شرایط آرام تیم است و دلیلی ندارد که در ادامه فصل هم این روند ادامه پیدا نکند.

اما با فرض بر اینکه دیگر قرار نیست چلسی مهاجم جدیدی به خدمت بگیرد و به نظر باتشوایی نیز جایی در برنامه تاکتیکی کونته ندارد، آیا با جدایی کاستا، مثلث خط حمله چلسی شامل پدرو، هازارد و ویلیان قادر به ادامه روند تا پایان فصل هستند؟

پاسخ این سوال قطعا به زودی توسط کونته و البته با مشورت رومن آبراموویچ داده خواهد شد. اگرچه به نظر مالک روس با توجه به کارنامه مثبت کونته در نیم فصل حضور، به تصمیم و احترام گذاشته و ممکن است همانند فصل گذشته که نتایج فاجعه باری در کارنامه آبی های لندن ثبت شد، آبراموویچ رفتار تند کاستا را مسبب اصلی اتفاقات بداند.

اما نباید فراموش کرد که پرداخت ۸۰ میلیون پوند برای کاستا و ۶۰ میلیون پوند برای اسکار، می تواند گره از کار هر مالکی بگشاید و در هفته های آینده، کونته و آبراموویچ در این رابطه تصمیم گیری خواهند کرد.

کاستا در استمفوردبریج تصمیم گیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید